Я – громада!

Всеукраїнська кампанія на підтримку децентралізації

Про кампанію

Всеукраїнська інформаційна кампанія «Я — Громада!» пояснює переваги створення об’єднаних територіальних громад (ОТГ).
У 28 населених пунктах постане модель сучасної української об’єднаної територіальної громади (ОТГ). Ви дізнаєтесь про можливості, переваги та непрості моменти становлення громад, протестуєте нові сервіси, створені в громаді, переглянете інформаційні матеріали – і усе це в легкій для сприйняття формі квесту.

Іллінці — місто без сміття

Громада інвестувала в екозаходи 1,25 млн грн.

та створила 90 нових робочих місць.
2018 р. відкрито комплекс сортування відходів: 8 млн грн. інвестувала громада, 7 млн грн. – з обласного бюджету. Підприємство переробляє 60 кубометрів сміття за зміну. Потужність удвічі більша, тож ОТГ веде переговори про співпрацю із сусідніми громадами.

Яблуневий шлях

Северинівської ОТГ

Северинівка входить до трійки місць з урожаєм 51% усіх яблук в Україні.

Щорічний врожай – понад 400 000 т. Громада виграла грантовий конкурс ЄС і отримає 560 000 євро інвестицій, а з власного бюджету скерує 140 000 грн. Завдяки проекту зросте додана вартість місцевої продукції садівництва, отримають стимул розвитку домогосподарства і зросте мала переробка врожаю на місцях. В Северинівці проходить міжнародний фестиваль Apple Bar, створюються туристичні об'єкти і маршрути, зберігаються пам’ятки і відроджуються території.

Зелене світло

для велосипедистів Корюківської ОТГ

ОТГ долучилася до ініціативи «Зелене світло для велосипедного руху в громадах»,

яку реалізує Асоціація велосипедистів Києва у співпраці з U-LEAD. ОТГ отримала Велосипедний план, карти велосипедних мереж та програму впровадження. Одна з шкіл приєдналася до кампанії Bike2School – тут встановили 84 велостелажі, проклали велосипедні та дорожні тренажери, запланували рекламну кампанію з безпеки руху та поведінки на дорогах для велосипедистів і водіїв. У бюджеті ОТГ на 2019 рік планується скерувати 200 000 гривень на установку велосипедних стелажів біля лікарні та шкіл.

No items found
Мапа

Переваги децентралізації

об’єднані територіальні громади (ОТГ) створено станом на березень 2019 року

проектів у медичній сфері

млрд грн становлять власні доходи місцевих бюджетів

%

рівень підтримки реформи серед українців